середа, 24 червня 2015 р.

Оберіг для донечки

Продовжую показувати роботи, які ""пройшли випробування часом". 
Минулого  року вишила донечці оберіг, 
двосторонній - Ладинець та Лельник.
Вишивала на тканині, яку придбала, ще коли ходила вагітною (писала про цю історію), а нитки теж вибрала з тих, якими вишивала ще моя бабуся, а це було ще до мого народження...    Хрест Лади Богородиці -ЛАДИНЕЦЬ - знак, який використовують в оберегах для дівчаток, дівчат, жінок ... від дитинства до заміжжя. Це символ любові, щастя і гармонії в родині. Такий оберіг найчастіше носили дівчата, щоб захиститися від «лихого ока». Щоб сила Ладинця була постійною, його вписували в Великий Коло (Коло). Якщо Ладинець носить молода незаміжня дівчина, дівчинка, то він розкриває в ній жіночі якості і риси характеру, надає жіночність у міру дорослішання.
       ЛЕЛЬНИК - оберіг для дівчаток віком від 3-х років і до віку нареченої. Лельник оберігає, дарує привабливість, ніжність і чарівність, а також розкриває здібності. Боязким дівчатам оберіг надає впевненість у собі, а грубуватим дівчатам додає жіночність і м'якість. Дуже часто робили обереги на яких з одного боку зображення Ладинця, а на іншому - Лельника. Оберегом Лельника прикрашали люльки, а також одяг малюків і немовлят - для хлопчиків і дівчаток. Але після 3-х річного віку і до віку нареченої Лельник використовували тільки для дівчаток.
        
P.S. Моя Дашутка носила його з собою у портфелику, тому ми поклали його в торбинку...9 коментарів:

 1. Дуже милий оберіг. И, гадаю, що це гарна традиція - вишивати оберіги своїм дітям. Треба щось подібне створити для свого малюка.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Так, тим більше, що в інтернеті досить детельно описано всі правила. Я своєму похреснику шила оберіг з білочками (для полегшення прорізування зубків), оформила у вигляді малюсянької подушечки.

   Видалити
 2. як я люблю оберіжну вишивку! в неї є своя енергія, діша. Особливо як що зе вишивка для рідних.

  ВідповістиВидалити
 3. Дуже кольори подобаються на оберігу! А тут ще й канва з ниточками мають свою історію :)
  Чим набивала? Бо в мене вишився оберіг для дому - сиджу і думаю - зерном нашинкувати чи чим?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. У мене залишалися обрізки бавовняного ущільнювача(утеплювача), його "пощипала" і цим набивала подушечку. Кажуть, ще можна травками...

   Видалити
  2. Я теж думала про травки, але їх треба назбирати та висушити, а мені ж горить :) Але може почекаю і таки насушу сама :)

   Видалити
  3. Ксано, мене варіант з травками не влаштував по тій причині, що оберіг дитина постійно носить із собою, його рано чи пізно доведеться прати...Хоча завдяки мішечку він і через рік після пошиття чистенький.

   Видалити
 4. Очень интересно было почитать, нужно будет поискать оберег для своего сынуля и вышить его.

  ВідповістиВидалити