середу, 17 грудня 2014 р.

День Варвари

Зі святом, любі вишивальниці!!!

Сьогодні, 17 грудня, Варварин день. 



Свята великомучениця Варвара вважається покровителькою ремесел. Варвара, як розповідає легенда, була настільки вмілою рукодільницею, що своїм вишиванням прикрасила ризи Ісусу Христу. Саме тому в день Варвари не можна прати, або ж виконувати яку-небудь іншу роботу. Дозволяється лише займатись рукодільництвом. Особливо це стосується дівчат, які готуються на видання. Їм потрібно в день Варвари виставити на загальний огляд усе те, що зроблено власними руками, а саме рушники для майбутніх сватів, сорочки для майбутнього чоловіка і таке інше.


Хоча, чесно кажучи, привід святкувати у нас з вами був і 10 листопада, в день святої великомучениці Параскеви - його теж вважають днем вишивальниць.

Пропоную не сперечатися про дати, 

а святкувати і 10.11 і 17.12:)))


У дохристиянську епоху покровительницею жіночої роботи, рукоділля  була слов'янська богиня Макош. До речі, це єдине жіноче божество, чий ідол стояв на вершині пагорба в пантеоні князя Володимира.
Трішки з того, що прочитала на рукодільних форумах:
Макошь - покровительница домашнего хозяйства и рукоделия, властительницы судеб. 
Это оберег Хозяйки дома, несет в дом радость, благополучие и изобилие. Своей владелице дает крепкое здоровье, умение споро и с радостью вести хозяйство, раскрывает кулинарный талант (который, без сомнения есть у всякой Женщины, но у многих просто спит), а также талант к любому женскому рукоделию. Помимо прочего, оберег наделяет свою Хозяйку сильной интуицией и даром предвидения (недаром небесная пряха Макошь является и Богиней человеческой судьбы). 
Этот оберег не обязательно носить при себе, он больше домашний. Находясь дома, он распространяет свое влияние не только на Хозяйку, но и на всех членов семьи, и несет в дом достаток, благополучие и изобилие. 

         Вместе с дочерьми Долей и Недолей определяет Судьбы Небесных Богов, а также судьбы людей, плетя для каждого из них Нити Судьбы на веретене. К тому, кто достойно вершит свою земную жизнь, стремясь соблюдать данные свыше законы и заповеди, Макошь посылает свою дочь Богиню Долю, богиню счастливой судьбы. Хозяйкой же судьбы тех, кто вершит нечестье в угоду своему эгоизму, становится Недоля. Макошь покровительница плодородия и урожая, женских видов рукоделия.

 Почитала інформацію про слов'янські обереги та обережні символи, переглянула багато схем вишивки Макоші, вибрала те, що було мені до душі.
Так і з'явилася у мене моя Макош...







Вишивати бажано на зеленій канві. Якщо ж тканина біла, тоді потрібна зелена рамочка. Так як свою Макош я завжди тримаю поряд, коли починаю якусь нову вишивку, тому не хотілося вставляти її в раму. Вирішила обметати край та залишити у вигляді серветки (тим паче, що виворітна сторона у мене вийшла охайна, як того і вимагають правила вишивки оберегів). До речі, це для мене виявилося найскладнішим - переглянула кучу уроків, темп роботи спочатку був дуже повільним, постійно дивилася, що ж там виходить на виворотній стороні. Але як тільки зрозумієш ці правила, відчуєш їх логіку, відразу шити стає значно простіше




4 коментарі:

  1. Дякую! Свято це пам"ятаю і шаную ;-)
    Цікавий оберіг. А гарну зворотню сторону я завжди намагаюся робити - навіть у тих речах, де її не видно. Хоча, не завжди це вдається ідеально :-)

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Я, зізнаюся чесно, ідальну зворотню сторону відшиваю тільки в оберегах. Тому з величезною шаною ставлюся до майстринь, що практикують її в кожній своїй вишивці. Тільки той, хто намагався вишивати з ідеальною виворітною стороною, знає, що то за праця. Ще раз зі святом і дякую за Ваші відгуки.

      Видалити
  2. Зі святом! Вишивка чудова, така яскрава.

    ВідповістиВидалити