понеділок, 30 листопада 2015 р.

Підкова на щастя

З давніх-давен люди вірили, що знайдена підкова принесе в обійстя достаток і щастя. До речі, в стародавньому Єгипті фараони наказували підковувати своїх коней підковами з чистого золота. Вони були важкі, часто губилися. Не дивно, що тому, хто її знаходив, вона приносила багатство.
Наші предки, слов’яни, теж вірили в силу оберегу. Вони вважали, що своє помешкання необхідно оберігати від негоди, злого духу, недоброго ока. Оскільки наші пращури споконвіку були землеробами, то й за допомогою вони зверталися до всього, 
що родить матінка земля.
Ось такий оберіг-підкова вийшов у мене


Це я фотографувала його на фоні кухонних фасадів. А жити він буде у школі, де навчається моя донечка, в її класній кімнаті!

Підкова – символ щастя.
Підкова одночасно вважається і предметом, що відлякує злих духів, і символом щастя – залежно від того, як її повісити. Якщо підкова висить рогами вниз – для захисту від злих духів, а якщо рогами вгору – для удачі і для благополуччя в домі, щоб була повна чаша.
Оберіг «Підкова з крупами» є поєднанням двох оберегів в один.
Символіка предметів на нашому оберезі:
Хліб – всьому голова – злагода і добробут  в домі.
Рушник – поєднує людину з її пращурами.
Безсмертник – символ довголіття, дарує довгі роки життя.
Мак, зерна маку – символ виконання бажань, охороняє від різних наврочень.
Мішковина – достаток.
Гарбуз, насіння гарбуза – це безперервність роду.
Кукурудза – символ здоров`я у дітей, міцності сім`ї, достаток у домі.
Квасоля — початок родоводу і його продовження.
Шишка – символ працелюбності та досягнення успіху.
Горіх – символ розумової сили і міцного здоров'я.


Основу чоловік вирізав із пінопласту, тому підкова об’ємна і водночас легенька. Я обклеїла її мішковиною. З джгута гачком сплела ланцюжок, приклеїла його по зовнішньому периметру підкови. Він як додатковий декоративний елемент, а ще для кріплення оберегу на стіні.
Центральний елемент композиції - хлібина (зробила її з соленого тіста, розфарбувала) та рушничок (його теж сама вишивала)!
Підкову декорувала насінням, шишками, горіхами (значення див. вище). Квіти хоч і штучні, але додають оберегу барв, та й символічно вони дуже підходять. Ось почитайте:
СОНЯШНИК - символ Сонця, праці й достатку, сили і добробуту. Він - чи не найсильніший серед квітів...Соняшник знайшов своє місце під Сонцем. І не міг не знайти, бо постійно орієнтується на небесне Світило - повертає за ним свою схожу на Сонце голову. Тож Сонце його не засліплює, а це означає, що він не боїться осліпнути від успіхів чи досягнень...
Соняшник символізує Батьківщину: як соняшник повертає за Сонцем свою голову, так і людина думкою, словом і ділом звернена до своєї Вітчизни. Як Сонце для соняшника - єдиний і незамінний орієнтир, так і для людини Батьківщина - єдина і найвища цінність.
Сонях приводить у вашу домівку гарних людей;
МАК - символ безконечності й незчисленності зоряного світу, Всесвіту, і, водночас, сну і забуття. Макова голівка - символ заспокоєння. Мак освячують двічі на рік - на Маковея і на Спаса, в серпні. Він настільки значимий, що традиційно входить до складу куті.
Мак має силу і вплив, якщо не розпилюється. Окрема макова квітка не приваблює, а від всіяного маковим цвітом лану не можна відірвати очей. Одна макова зернина нічого не варта, а жменя маку - і куті смаку додає, і пирога з неї можна зробити.
Тож мак стверджує, що і дрібненьке та маленьке, якщо воно в єдності та в спільноті, має велику силу.
Окрім цього, мак символізує красу, молодість.
ВАСИЛЬКИ або ВОЛОШКИ - символ ніжної і тонкої душевної краси, праведності і святості, душевної чистоти, скромності і привітності.
Вважається, що васильки мають значну магічну силу як оберіг від злих духів, лихої долі та всіляких напастей - витівок лукавого. Тому їх навіть вирощують при садибах, освячують на Маковея та Великого Спаса. Вінки з васильків, сплетені на Зелені свята, протягом року зберігають в домівці.

Хай цей оберіг захищає наших діток, допомагає їм!















27 коментарів:

  1. Чудова прикраса зі змістом! Нехай оберігає донечку в школі))

    ВідповістиВидалити
  2. Яка підковка! Наша.
    Хай допомагає, погане не пускає, а добро примножує.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Дякую, я в неї вклала часточку своєї душі і материнської любові.

      Видалити
  3. как интересно! спасибо большое за столько информации. подкова и правда с такой любовью сделана ) это ощущается на расстоянии.

    ВідповістиВидалити
  4. Молодчинка ти, Лідочко! Так гарно все до купки зібрала: і горішки, і квіточки, і шишки, і насіннячко гарбузове, і про хліб з рушником не забула.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Дякую, а рушничок вишила, щоб наші дітки не втрачали взаємозв'язок з предками (з нами в т.ч.:)

      Видалити
  5. Яка гарний український оберіг! Так подобається - і прикрашений з усіма нашими традиціями, за інформацію - дякую, цікаво було дізнатися - щось знала, а щось ні.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Дякую, хотілося зрозуміти символіку перед тим, я приступити до створення оберегу.

      Видалити